Back

TEODORA DILKIENĖ

Teodora Dilkienė, Turizmo fakulteto garbės dekanė

Teodora Dilkienė gimė 1947 m. rugsėjo 22 d. Pasvalio rajone, Joniškėlyje. Vilniaus Pedagoginiame institute įgijo geografės specialybę. Mokytojavo M. K. Čiurlionio vid. m-loje, dirbo pionierių stovykloje.

Dirbdama metodininke Respublikiniame jaunųjų turistų centre nuolat bendravo su mokiniais ir mokytojais. Kartu su Geologijos instituto mokslininku Eduardu Vodzinsku vadovavo Respublikiniam jaunųjų geologų sąjudžiui. Daugelyje respublikos mokyklų įkūrė mokyklinius jaunųjų geologų būrelius ir geologines ekspozicijas. Iki šių dienų yra išlikęs mokyklinis geologijos muziejus Šalčininkų Lietuvos tūkstantmečio gimnazijoje. Organizavo respublikines olimpiadas, ir geologines ekspedicijas ne tik įvairiausiose Lietuvos vietose, bet ir visoje buvusioje Sovietų Sąjungoje. Daug keliavo.

Nuo 1992 metų, atsivėrus vartams į vakarus, vadovavo daugybei kelionių po įvairias pasaulio šalis. Nuo 1996 m. pradėjo lankyti Trečiojo amžiaus universitetą. Nuo 1998 metų pradėjo vadovauti Turizmo fakultetui.

Teodoros Dilkienės vadovaujamas Turizmo fakultetas neapsiribojo tik kelionėmis į tolimus kraštus. Teodora yra parengusi daugybę edukacinių programų po Lietuvą, konferencijų, paskaitų, susitikimų, įsimintinų švenčių. Susitikimai su kitų miestų TAU senjorais, su bendraamžiais, bendraminčiais padėjo keliauti ieškojimų keliu į visavertį prasmingą gyvenimą.

Už nuopelnus vykdant MČTAU Turizmo fakulteto veiklą dekanė Teodora buvo apdovanota Vilniaus miesto savivaldybės, Kitų organizacijų ir kitų miestų TAU padėkos raštais ir atminimo dovanomis.

2022 metų rugsėjo 22 dieną 75-tojo jubiliejaus proga už ilgametį sėkmingą vadovavimą Turizmo fakultetui dekanei Teodorai Dilkienei buvo įteiktas Lietuvos respublikos Seimo Pirmininkės Viktorijos Čmilytės-Nielsen Sveikinimas.

Už ilgametę savanorišką, aktyvią veiklą Turizmo fakultete ir universiteto bendruomenėje rektorato 2023-08-14 sprendimu Teodorai Dilkienei suteiktas Garbės dekanės vardas.