Back

DANUTĖ MATULIENĖ

Užsienio kalbų fakulteto Garbės lektorė

Danutė Matulienė gimė 1941 m. sausio 2 d. Joniškyje, mokytojų šeimoje. Vilniuje baigė pradinę mokyklą, o vėliau – S. Nėries vidurinę mokyklą. Studijavo anglų kalbą Vilniaus valstybiniame universitete (dabar – Vilniaus universitetas), filologijos fakultete.

Po studijų universitete D. Matulienė dirbo vertėja projektavimo-konstravimo biuruose. Vertė techninę literatūrą. Senvagės vidurinėje mokykloje mokytojavo 15 metų.

D. Matulienės atėjimas į Trečiojo amžiaus universitetą buvo šiek tiek netikėtas jai pačiai…

Vieną saulėtą 2010 metų rudens dieną susitiko senų laikų pažįstamą Mariją Michalevą. Besidalindamos  prisiminimais žodis po žodžio išsikalbėjo ir paaiškėjo, jog Marija  ieško anglų kalbos specialisto, galinčio dėstyti Trečiojo amžiaus universitete., Ji pasiūlė  Danutei  įsijungti į šią veiklą. Kaip paaiškėjo vėliau, Užsienio kalbų fakulteto dekanė ir buvo Marija Michaleva. Taigi, po šio lemtingo susitikimo su bičiule Danutė iki šiol moko Trečiojo amžiaus universiteto klausytojus anglų kalbos. Ji džiaugiasi dr. Medardo Čoboto įkurtu universitetu, kuriame senjorai gali puikiai praleisti laiką, realizuoti save, kažko išmokti, pabendrauti.

D. Matulienė dirba su keturiomis klausytojų grupėmis. Dėstytoja džiaugiasi, kad klausytojai labai noriai mokosi jiems būtinos anglų kalbos, didžiuojasi jų pastangomis ir pasiekimais. Progines šventes klausytojai mėgsta atšvęsti prie kavos puodelio, dažnai  dalijasi su dėstytoja ir savo asmeninio gyvenimo potyriais.

Pačiai dėstytojai ši visuomeninė veikla yra prasmingas laiko praleidimas, galimybė padėti norintiems pramokti ir išmokti užsienio kalbos. Ir bendrauti!

MČTAU 20-mečio proga už aktyvią veiklą universitete Danutei Matulienei suteiktas MČTAU Garbės lektorės vardas.

2015 m. kovo 5 d.