Back

AUGUSTAS VISMANTAS

Informacinių technologijų fakulteto Garbės dekanas

Augustas Vismantas gimė 1943 m. gegužės 25 d. 1962 metais baigė Telšių rajono Tryškių vidurinę mokyklą, po to studijavo tuometiniame Vilniaus pedagoginiame institute, Fizikos-matematikos fakultete. A. Vismantas daugiau nei 30 gyvenimo metų dėstė įvairias matematikos disciplinas buvusiame Lietuvos edukologijos universitete, Afganistano Kalnų ir naftos technikos koledže, Vilniaus užsienio kalbų ir vadybos koledže, kitose mokymo įstaigose. A. Vismantas – penkių knygų (algebros, skaičių teorijos ir programavimo klausimais) autorius.

Informacinių technologijų fakultetas buvo įkurtas 2015 metais A. Vismanto ir bendraminčių dėka po to, kai mieste Augustą sutikusi rektorė pakvietė jį – buvusį Informatikos katedros vedėją – prisijungti prie entuziastų komandos. Dekanas daug laiko ir jėgų skyrė surasti rėmėjams, kurie suteikė galimybę naudotis kompiuterių klasėmis, aprūpino kvalifikuotais dėstytojais (Barclays bankas, Simono Daukanto gimnazija, Vilniaus kolegija, buvęs Lietuvos edukologijos universitetas). Dekano rūpesčiu senjorams mokytis skaitmeninio raštingumo padėjo aktyvus dalyvavimas projektuose „Senjorų dienos internete“, „Prisijungusi Lietuva“.

Penkerių metų vadovavimas fakultetui Augustui buvo išskirtinis gyvenimo etapas, ankstesnių idėjų tąsa – profesoriaus vardo neįgijęs mokslininkas kaip niekad stipriai juto ir jaučia, kad tuometinė sovietinė valdžia, atsisakiusi jo mokslinio darbo apie informacinių programų metodologiją, pralošė laike. Nors iki interneto atsiradimo laukė dar geras dešimtmetis, A. Vismantas jautė, kad šis laukas vertas jo akademinės minties.

Ramiai mintis dėstantis, šviesių akių matematikas yra puikus pašnekovas kalbėtis apie Lietuvos senjorų santykį su technologijomis. Apie senjorų skaitmeninį raštingumą dekanas mąsto optimistiškai, nes tiki, jog technologijos keičia Trečiojo amžiaus universitete susibūrusių senjorų gyvenimus. „Viskas paremta entuziazmu, bet svarbiausias dalykas, kad į paskaitas susirinkę senjorai po užsiėmimų negali pabaigti pokalbių tarpusavyje. Susidraugauja. Tai ypač svarbu vienišiems žmonėms, tokiems kaip aš… Ir rektorė mane įtraukė į universiteto veiklą tik tada, kai likau vienas po žmonos netekties. Sakė: „Vienas pražūsi, ateik pas mus, gal išsilaikysi kaip nors!“. Anot A. Vismanto, tokie universitetai – bendravimo, pagalbos, palaikymo mokyklos, ypač reikalingos vienišiems žmonėms, kaip jis pats.

Už nuopelnus organizuojant Informacinių technologijų fakulteto veiklą, savanorišką, neatlygintiną, aktyvų dalyvavimą universiteto veikloje Augustui Vismantui suteiktas MČTAU Garbės dekano vardas.

2020 m. rugpjūčio 12 d.