Back

DR. RIMA RUZGIENĖ

Buities kultūros fakulteto Garbės lektorė

Rima Ruzgienė gimė 1943 m. spalio 8 d. Daugailiuose, Utenos rajone. Baigusi vidurinę mokyklą Žarėnuose (Telšių raj.), 1960–1965 metais studijavo biologiją Vilniaus pedagoginiame institute,  įstojo į Mokslų Akademijos Botanikos instituto aspirantūrą ir apgynė disertaciją labai įdomia tema: „Paprastosios spanguolės biologinės ypatybės ir jos kultivavimas”. Vėliau dr. Rima Ruzgienė vadovavo šio instituto Kosmonautikos laboratorijai, kurioje kūrė augalus, užtikrinančius vitaminų kompleksą  ilgalaikiams kosminiams skrydžiams.

Vilniaus pedagoginiame institute dirbo moksline bendradarbe, Taikomųjų darbų katedros vedėja. Bendradarbiavo Stulginskio žemės ūkio universitete – 10 metų buvo Namų ūkio ekonomikos specialybės egzaminų komisijos pirmininkė. Dr. Rima Ruzgienė išleido 11 knygų, parengė 300 straipsnių maistinių augalų, mitybos, sodininkystės, daržininkystės, vaistinės žolininkystės klausimais. Šiuo metu dr. Rima Ruzgienė yra dviejų žurnalų – „Sodo kraitė” bei  „Rankdarbiai ir visažinis”  redkolegijų  narė.

Nors dr. Rima Ruzgienė yra labai užimtas žmogus, tačiau daug metų bendradarbiauja su Trečiojo amžiaus universitetu. Pirmąsias paskaitas dr. R. Ruzgienė Namų ūkio fakulteto (dabar – Buities kultūros fakultetas) klausytojams pradėjo skaityti dar tuomečio Eksperimentinės ir klinikinės medicinos tyrimo instituto auditorijose Goštauto gatvėje. Temas pasiūlė pats gyvenimas, laikmetis: apie prieskoninius augalus, jau visiems gerai žinomas ar retesnes daržoves, vaisius ir uogas, ypač jų biocheminę sudėtį, gydomąsias savybes, naujas perdirbimo technologijas, kurios leidžia optimaliai išsaugoti maistines savybes. Daktarei įsimintinos karštos diskusijos apie nitratus, pesticidų likučius vaisiuose ir daržovėse, apie maisto priedus, kurių sąrašas, deja, netrumpėja. Kiekvienam klausytojui ji padėjo ir padeda suprasti, kad gamindami maistą, turime būti labai dėmesingi, išmoningi, turėti žinių.

Dr. Rima Ruzgienė dalyvauja Buities kultūros fakulteto parodų vertinimo komisijose, supažindina su tradicinių švenčių papročiais ir jų rengimu, aktyviai įsijungė į Vilniaus visuomenės sveikatos biuro organizuojamą Protų mūšį „Šviesūs protai“.

Buities kultūros fakulteto klausytojai labai gerbia  bei vertina lektorę dr. Rimą Ruzgienę.

MČTAU 20-mečio proga už ilgametę ir aktyvią veiklą Trečiojo amžiaus universitete dr. Rimai Ruzgienei suteiktas MČTAU Garbės lektorės vardas.

2015 m. kovo 5 d.